Δευτέρα, 13 Μαΐου 2024  14:17:29
Βρίσκεστε εδώ: ΑρχικήΧρήσιμαΠανελλαδικές ΕξετάσειςΕξετάσεις 2024Οργάνωση Ενισχυτικής Διδασκαλίας Ειδικών Μαθημάτων για το σχολ. έτος 2023-2024

Οργάνωση Ενισχυτικής Διδασκαλίας Ειδικών Μαθημάτων για το σχολ. έτος 2023-2024

Το Υπουργείο Παιδείας οργανώνει πρόγραμμα ενισχυτικής διδασκαλίας για τα ειδικά μαθήματα που εξετάζονται στις Πανελλαδικές Εξετάσεις (Ελεύθερο Σχέδιο, Γραμμικό Σχέδιο, Γαλλικά, Γερμανικά, Ιταλικά, Ισπανικά, Αρμονία, Ακουστική Ικανότητα, Μουσική Αντίληψη/Γνώση).

Σε περίπτωση που κάποιος/κάποια μαθητής/τρια ενδιαφέρεται να παρακολουθήσει την ενισχυτική διδασκαλία για κάποιο/κάποια από τα ειδικά μαθήματα πρέπει να υποβάλει ηλεκτρονικά (μέσω e-mail) άμεσα στο σχολείο  Αίτηση-Δήλωση, υπόδειγμα της οποίας μπορείτε να βρείτε παρακάτω.

Η Αίτηση υποβάλεται από τον γονέα-κηδεμόνα, ή από τον ίδιο τον μαθητή/τρια εφόσον είναι ενήλικος/η.

Δείτε το σχετικό ΦΕΚ εδώ.

Δείτε το υπόδειγμα της Αίτησης-Δήλωσης εδώ.

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 7 επισκέπτες και κανένα μέλος