Δευτέρα, 29 Απριλίου 2024  12:36:48
Βρίσκεστε εδώ: ΑρχικήΧρήσιμαΠανελλαδικές ΕξετάσειςΕξετάσεις 2012Προκήρυξη Στρατιωτικών Σχολών για το Ακαδημαϊκό Έτος 2012-2013

Προκήρυξη Στρατιωτικών Σχολών για το Ακαδημαϊκό Έτος 2012-2013

Από το Υπουργείο Εθνικής Άμυνας εκδόθηκε η προκήρυξη για τον Διαγωνισμό Επιλογής Σπουδαστών-τριών Ανωτάτων Στρατιωτικών Εκπαιδευτικών Ιδρυμάτων (ΑΣΕΙ), Ευελπίδων (ΣΣΕ), Ναυτικών Δοκίμων (ΣΝΔ), Ικάρων (ΣΙ), Σωμάτων (ΣΣΑΣ), Νοσηλευτικής (ΣΑΝ) και των Ανωτέρων Στρατιωτικών Σχολών Υπαξιωματικών (ΑΣΣΥ), Στρατού Ξηράς (ΣΜΥ), Πολεμικού Ναυτικού (ΣΜΥΝ), Τεχνικών Υπαξιωματικών Πολεμικής Αεροπορίας (ΣΤΥΑ), Υπαξιωματικών Διοικητικών (ΣΥΔ), Ιπταμένων Ραδιοναυτίλων (ΣΙΡ) Πολεμικής Αεροπορίας.

Παρακάτω μπορείτε να διαβάσετε την προκήρυξη.

Προσοχή! Η προκήρυξη έχει αναρτηθεί εκ νέου στην ιστοσελίδα του ΓΕΕΘΑ ύστερα απο τη διόρθωση τυπογραφικού λάθους στο υπόδειγμα που αφορά την Αίτηση - Υπεύθυνη Δήλωση του Υποψηφίου Στρατιωτικών Σχολών. (Υπόδειγμα 6 στη διορθωμένη προκήρυξη).

Συνεπώς όσοι υποψήφιοι έχουν ?κατεβάσει? την παλιά Αίτηση - Υπεύθυνη Δήλωση (αναφέρονταν σαν υπόδειγμα 9) θα πρέπει να ?κατεβάσουν? τη διορθωμένη από τον παρακάτω σύνδεσμο.

Διαβάστε τη διορθωμένη προκήρυξη

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 14 επισκέπτες και κανένα μέλος