Σάββατο, 18 Μαΐου 2024  16:13:30
Βρίσκεστε εδώ: ΑρχικήΓΙΑ ΜΑΘΗΤΕΣΕπιτυχία στον "Ευκλείδη"

Επιτυχία στον "Ευκλείδη"

Από την Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία ανακοινώθηκαν τα αποτελέσματα του 72ου Πανελληνίου Μαθητικού Διαγωνισμού στα Μαθηματικά "Ο Ευκλείδης".

Σύμφωνα μ' αυτά οι δύο μαθητές της Γ' Λυκείου του σχολείου μας Νταλαούτης Ανδρέας και Σταμάτης Μιχαήλ που συμμετείχαν στο διαγωνισμό, είναι επιτυχόντες και συνεπώς θα συνεχίσουν και στην επόμενη φάση του διαγωνισμού.

Η φάση αυτή είναι η 29η Εθνική Μαθηματική Ολυμπιάδα "Ο Αρχιμήδης" και θα γίνει το Σάββατο 3 Μαρτίου 2012.

Ο διαγωνισμός θα διεξαχθεί στην Αθήνα, στο κτίριο του Νέου Χημείου, οδός Ναυαρίνου 13Α, μεταξύ Μαυρομιχάλη και Χαρ. Τρικούπη στις 09:00 έως 12:00 π.μ.

Την Κυριακή 4 Μαρτίου στην Μεγάλη Αίθουσα Τελετών του Πανεπιστημίου Αθηνών και ώρα 11:00 π.μ. θα γίνει η τελετή βράβευσης των μαθητών που θα διακριθούν στον "Αρχιμήδη".

Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, η διεύθυνση και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου συγχαίρουν τους μαθητές και τους ευχόμαστε καλή επιτυχία και στην επόμενη φάση.

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 2 επισκέπτες και κανένα μέλος