Κυριακή, 5 Μαΐου 2024  09:40:49
Βρίσκεστε εδώ: ΑρχικήΧρήσιμαΠανελλαδικές ΕξετάσειςΕξετάσεις 2020Επιβεβαίωση Αίτησης - Δήλωσης για συμμετοχή στις Πανελλαδικές Εξετάσεις 2020

Επιβεβαίωση Αίτησης - Δήλωσης για συμμετοχή στις Πανελλαδικές Εξετάσεις 2020

Urgent

Το Υπουργείο Παιδείας, ανακοίνωσε με εγκύκλιό του, την αναγκαιότητα επιβεβαίωσης της Αίτησης-Δήλωσης συμμετοχής στις πανελλαδικές εξετάσεις του 2020 από όλους τους υποψήφιους (μαθητές-τελειόφοιτους και απόφοιτους).

Η ανάγκη αυτή καθίσταται επιτακτική λόγω των ιδιαίτερων συνθηκών κάτω από τις οποίες είχε υποβληθεί η Αίτηση - Δήλωση από τους υποψήφιους.

Σύμφωνα με την εγκύκλιο, αν κάποιος υποψήφιος δεν επιβεβαιώσει την ορθότητα της Αίτησης που είχε υποβάλει, τότε αυτή δε θα ληφθεί υπόψη.

Η επιβεβαίωση πρέπει να γίνει αυτοπροσώπως στο Λύκειο, το αργότερο μέχρι την Πέμπτη 14/5/2020.

Οι μαθητές, πρέπει νά έχουν μαζί τους την αστυνομική τους ταυτότητα και οι απόφοιτοι επιπλέον και το Απολυτήριο Λυκείου.

Δείτε την εγκύκλιο αναλυτικά εδώ.

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας ένας επισκέπτης και κανένα μέλος