Τρίτη, 7 Μαΐου 2024  10:04:14
Βρίσκεστε εδώ: ΑρχικήΧρήσιμαΠανελλαδικές ΕξετάσειςΕξετάσεις 2017Προκήρυξη για Στρατιωτικές Σχολές Ακαδημαϊκού Έτους 2017-2018

Προκήρυξη για Στρατιωτικές Σχολές Ακαδημαϊκού Έτους 2017-2018

Από το Υπουργείο Εθνικής Άμυνας ανακοινώθηκε η Προκήρυξη Διαγωνισμού Επιλογής Σπουδαστών-τριών Ανωτάτων Στρατιωτικών Εκπαιδευτικών Ιδρυμάτων (ΑΣΕΙ), Ευελπίδων (ΣΣΕ), Ναυτικών Δοκίμων (ΣΝΔ), Ικάρων (ΣΙ), Αξιωματικών Σωμάτων (ΣΣΑΣ), Αξιωματικών Νοσηλευτικής (ΣΑΝ) και των Ανωτέρων Στρατιωτικών Σχολών Υπαξιωματικών (ΑΣΣΥ), Στρατού Ξηράς (ΣΜΥ), Πολεμικού Ναυτικού (ΣΜΥΝ), Πολεμικής Αεροπορίας (ΣΜΥΑ).

Μπορείτε να δείτε την προκήρυξη εδώ.

Το σχολείο προκειμένου να βοηθήσει τους μαθητές της Γ' τάξης στην υποβολή της αίτησης, καθώς και να τους ενημερώσει για όλη τη διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσουν θα πραγματοποιήσει την Παρασκευή 5 Μαΐου στις 10:00 π.μ. ειδική ενημέρωση (η κ. Ζανίκα θα ενημερώσει σχετικά τους υποψήφιους).

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 2 επισκέπτες και κανένα μέλος