Δευτέρα, 29 Απριλίου 2024  11:56:42
Βρίσκεστε εδώ: ΑρχικήΧρήσιμαΠανελλαδικές ΕξετάσειςΕξετάσεις 2015Υποβολή Αίτησης - Δήλωσης συμμετοχής στις Πανελλαδικές Εξετάσεις του 2015 ή Αίτησης για ενδοσχολικό απολυτήριο

Με δελτίο τύπου το Υ.ΠΑΙ.Θ δίνει πληροφορίες για τη διαδικασία υποβολής της Αίτησης - Δήλωσης των υποψηφίων  για συμμετοχή στις Πανελλαδικές Εξετάσεις του 2015, ή Αίτησης για τη λήψη απολυτηρίου με ενδοσχολικές εξετάσεις.

Η προθεσμία ορίζεται από την Τρίτη 10 Φεβρουαρίου έως και την Τετάρτη 25 Φεβρουαρίου για όλους τους υποψηφίους. Η προθεσμία αυτή είναι αποκλειστική και μετά το πέρας της δεν γίνεται δεκτή καμμία αίτηση.

Η Αίτηση - Δήλωση υποβάλλεται ηλεκτρονικά στο Λύκειο.

Δείτε αναλυτικά το Δελτίο Τύπου εδώ.

Δείτε αναλυτικά την εγκύκλιο για την υποβολή της Αίτησης - Δήλωσης εδώ.

ΥΠΟΔΕΙΓΜΑ 1 : Αίτηση - Δήλωση μαθητή ΓΕΛ

ΥΠΟΔΕΙΓΜΑ 2 : Αίτηση - Δήλωση αποφοίτου ΓΕΛ