Κυριακή, 5 Μαΐου 2024  14:06:09
Βρίσκεστε εδώ: ΑρχικήΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΕΣΕυρωπαϊκή Εβδομάδα Προγραμματισμού (11-17 Οκτωβρίου 2014)

Ευρωπαϊκή Εβδομάδα Προγραμματισμού (11-17 Οκτωβρίου 2014)

Afisa

Στις 11-17 Οκτωβρίου 2014 θα πραγματοποιηθεί για δεύτερη χρονιά η Ευρωπαϊκή Εβδομάδα Προγραμματισμού.

Οι καθηγητές Πληροφορικής του σχολείου μας συμμετέχοντας σ' αυτή τη δράση, στα πλαίσια των μαθημάτων Πληροφορικής κατά τη διάρκεια αυτής της βδομάδας θα προσπαθήσουν να αναδείξουν την αξία του προγραμματισμού και να απομυθοποιήσουν τις σχετικές δεξιότητες, πραγματοποιώντας στα εργαστήρια του σχολείου δραστηριότητες σχετικές με τον προγραμματισμό (πάζλ "Η Ώρα του Κώδικα" και κατασκευή απλής εφαρμογής για Android συσκευές).

Διαβάστε την επιστολή του Συμβούλου Πληροφορικής κ. Αθανασίου Μπασούνα προς τους μαθητές εδώ.

Διαβάστε επιστολή προς τους γονείς εδώ.

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 5 επισκέπτες και κανένα μέλος