Σάββατο, 18 Μαΐου 2024  14:30:13
Βρίσκεστε εδώ: ΑρχικήΓΙΑ ΜΑΘΗΤΕΣΕπιτυχία του σχολείου σε Εθνικό Διαγωνισμό

Επιτυχία του σχολείου σε Εθνικό Διαγωνισμό

Το σχολικό έτος 2013-2014 έγινε για πρώτη φορά στην Ελλάδα ο Εθνικός διαγωνισμός ταλέντων επιχειρηματικότητας (Young BusinessTalents) στον οποίο συμμετείχαν 300 ομάδες (επιχειρήσεις) από όλα τα σχολεία της χώρας. Από τις ομάδες αυτές οι 75 προκρίθηκαν στον τελικό. Ο τελικός διεξήχθη στην Αθήνα στις 29/03/2014 και από το σχολείο μας προκρίθηκαν δύο ομάδες. Η ομάδα Β.Ι.P.A με τους μαθητές Αθανασίου Άγγελο, Αθανασίου Ιωάννη, Μπότσαρη Παναγιώτη και Βλάχου Βασιλική και η ομάδα PRINTEMPS με τις μαθήτριες Ανδρίκου Δέσποινα, Αλεξίου Πολυξένη, Κόλια Λαμπρινή και Δόνου Λευκοθέα. Στον τελικό συμμετείχε μόνο η ομάδα PRINTEMPS όπου πήρε διπλώματα και δώρα. Ο διαγωνισμός έγινε υπό την αιγίδα του Ιδρύματος Νεολαίας και Δια Βίου Μάθησης.

YBT

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 2 επισκέπτες και κανένα μέλος