Κυριακή, 5 Μαΐου 2024  12:12:14
Βρίσκεστε εδώ: ΑρχικήΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΕΣΕπίσκεψη της Β' Τάξης στην Εισαγγελία Πρέβεζας

Επίσκεψη της Β' Τάξης στην Εισαγγελία Πρέβεζας

Ενδιαφέρουσα και χρήσιμη χαρακτήρισαν οι μαθητές της Β΄ Λυκείου την επίσκεψή τους (Πέμπτη 28/02/2013) στην Εισαγγελία Πρέβεζας στα πλαίσια εκπαιδευτικών επισκέψεων που διοργανώνει το 1o ΓΕΛ Φιλιππιάδας με στόχο την ενημέρωση των μαθητών-εφήβων σε θέματα που αφορούν την συμπεριφορά τους κατά την δύσκολη αυτή περίοδο της ζωής τους. Τους μαθητές υποδέχθηκε η κ. Αντωνία Παπαμιχαήλ επιμελήτρια ανηλίκων και η κ. Μπαλογιάννη Άννα, Αντιεισαγγελέας Πρωτοδικών Πρέβεζας η οποία προσέγγισε τους μαθητές ερμηνεύοντας και αποκωδικοποιώντας έννοιες που αφορούν είδη παραβατικής συμπεριφοράς. Από τους μαθητές τέθηκαν ερωτήματα σχετικά με πράξεις και στάσεις στο χώρο του σχολείου αλλά και στην ευρύτερη κοινωνία και αναπτύχθηκε δημιουργικός διάλογος και προβληματισμός.

PICTURE 3 2

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 4 επισκέπτες και κανένα μέλος