Πέμπτη, 25 Απριλίου 2024  13:10:34
Βρίσκεστε εδώ: ΑρχικήΓΙΑ ΓΟΝΕΙΣΕνημέρωση Γονέων και Κηδεμόνων για θέματα φοίτησης και για την πρόοδο των μαθητών/τριών

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες, μπορείτε να ενημερώνεστε για θέματα που αφορούν την φοίτηση και την επίδοση των μαθητών/τριών σας, κάθε Τετάρτη από τις 09:55 έως τις 11:45. Φυσικά μπορείτε να ενημερώνεστε και οποιαδήποτε άλλη στιγμή, απλά έχει ορισθεί αυτό το διάστημα για να μπορείτε να βρίσκετε το μεγαλύτερο δυνατό αριθμό εκπαιδευτικών, καθώς πολλοί εκπαιδευτικοί έρχονται συγκεκριμένες ημέρες και ώρες γιατί μετακινούνται από άλλα σχολεία.

Σύμφωνα με την Κοινή Υπουργική Απόφαση (ΦΕΚ 5138 τ.β' 5-10-2021) θα πρέπει υποχρεωτικά κατά την προσέλευσή σας στο σχολείο να επιδεικνύετε είτε πιστοποιητικό εμβολιασμού, είτε βεβαίωση νόσησης τελευταίου εξαμήνου, είτε βεβαίωση αρνητικού διαγνωστικού ελέγχου για κορωνοϊό Covid-19 (PCR ή rapid test, που πραγματοποιήθηκε εντός των τελευταίων 72 ή 48 ωρών αντίστοιχα). Φυσικά είναι υποχρεωτική η χρήση μάσκας.

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 7 επισκέπτες και κανένα μέλος