Πέμπτη, 25 Απριλίου 2024  15:56:36
Βρίσκεστε εδώ: ΑρχικήΓΙΑ ΓΟΝΕΙΣΟδηγίες για δήλωση αποτελέσματος self-test και εμβολιασμού στην πλατφόρμα edupass

Από την Τρίτη (2 Νοεμβρίου) οι μαθητές/τριες, οι εκπαιδευτικοί, το βοηθητικό προσωπικό και οι επισκέπτες της σχολικής μονάδας θα πρέπει να προσέρχονται στο χώρο του σχολείου έχοντας αρνητική δήλωση self-test του οποίου το αποτέλεσμα θα πρέπει υποχρεωτικά να έχει δηλωθεί στην πλατφόρμα edupass.

Όσοι έχουν εμβολιασθεί πλήρως ή έχουν νοσήσει στο τελευταίο εξάμηνο θα πρέπει να υποβάλουν τη σχετική δήλωση στην πλατφόρμα μόνο μία φορά.

Επομένως από τη Δευτέρα 1 Νοεμβρίου και μετά, τα αποτελέσματα των self-test θα πρέπει να καταχωρούνται στην πλατφόρμα edupass από την οποία θα εκδίδεται και η σχετική βεβαίωση την οποία θα προσκομίζουν οι μαθητές/τριες στο σχολείο.

Μπορείτε να δείτε οδηγίες βήμα προς βήμα πως θα κάνετε τη δήλωση στην πλατφόρμα  edupass εδώ.  New

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 3 επισκέπτες και κανένα μέλος