Σάββατο, 20 Απριλίου 2024  14:39:58
Βρίσκεστε εδώ: ΑρχικήΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΕΣ-ΑΘΛΗΤΙΚΕΣΣυγχαρητήρια στην ομάδα ποδοσφαίρου του σχολείου μας

Συγχαρητήρια στην ομάδα ποδοσφαίρου του σχολείου μας

Football team 2019

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος διδασκόντων, αισθάνονται την ανάγκη να συγχαρούν την ποδοσφαιρική ομάδα του σχολείου για τη μεγάλη επιτυχία της.

Συγκεκριμένα η ομάδα του σχολείου υπό την καθοδήγηση του συναδέλφου κ. Λάππα κατάφερε να διακριθεί στους σχολικούς αγώνες ποδοσφαίρου σχολ. έτους 2018-2019.

Η ομάδα μας αναδείχθηκε πρώτη στο Νομό Πρέβεζας και συνέχισε τους αγώνες της σε επίπεδο Περιφέρειας. Αφού νίκησε την πρωταθλήτρια ομάδα του Νομού Άρτας (1ο ΓΕΛ Άρτας), αγωνίσθηκε στον τελικό της Περιφέρειας Ηπείρου με την ομάδα του 1ου ΕΠΑΛ Ηγουμενίτσας. Η ομάδας μας, σε έναν αμφίρροπο αγώνα, ηττήθηκε τελικά με 1-0 λίγο πριν το τέλος του αγώνα από έναν ισάξιο αντίπαλο.

Συγχαίρουμε τους μαθητές μας για τη μεγάλη επιτυχία τους και κυρίως γιατί έδωσαν καλούς αγώνες στα πλαίσια της ευγενούς άμιλλας και του «ευ αγωνίζεσθαι», όπως άλλωστε επιβάλουν οι σχολικοί αγώνες.

Δείτε το Δίπλωμα που απένειμε η Δ.Δ.Ε. Πρέβεζας πατώντας εδώ.

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 9 επισκέπτες και κανένα μέλος