Πέμπτη, 25 Απριλίου 2024  21:08:03
Βρίσκεστε εδώ: ΑρχικήΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΕΣ-ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ4η Πανελλήνια ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

4η Πανελλήνια ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

afissa

Στα πλαίσια της πανελλήνιας ημέρας σχολικού αθλητισμού (φέτος πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα 2 Οκτωβρίου) στον χώρο του σχολείου μας οργανώθηκαν με επιτυχία διάφορες αθλητικές δράσεις. Δημιουργήθηκαν, με πρωτοβουλία μαθητών και τη συνδρομή των καθηγητών, ομάδες που ανέλαβαν την πραγμάτωση δράσεων όπως διεξαγωγή αγώνων καλαθοσφαίρισης, πετοσφαίρισης, προβολή ταινίας («ο άνθρωπος που ταπείνωσε τον Χίτλερ»), ζωγραφική, σύνθεση.

Ο αθλητισμός είναι ένα διάλειμμα από την μονότονη καθημερινότητα και βοηθάει στη διατήρηση της σωματικής και πνευματικής μας υγείας. Προωθεί την ομαδικότητα, τη συνεργασία, τον υγιή ανταγωνισμό. Τον έχουμε ανάγκη και ευχόμαστε να δίνονται αφορμές για ανάλογες βιωματικές δράσεις.

Δείτε φωτογραφικό υλικό και βίντεο από τις δράσεις εδώ.

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 5 επισκέπτες και κανένα μέλος